Skip to content

Amálka Pálinkafőzde Vilyipuszta

Egyes források szerint már az 1800-as években működött Vilyipusztán egy “Szesz égető Maschina”, már ekkor is folyt a pálinkafőzés. A szeszfőzde aztan megsemmisült, de az 1980-as években egy helyi vállalkozó megvette és évekig sikeresen üzemeltette. Később Czók Gyula vásárolta meg, aki Vilyipusztán egy panziót és egy fűrészözemet is működtetett. Halála után a főzdét fia üzemeltette tovább, aki a mai napig pálinkafőzdénk főzőmestere, a tulajdonos pedig a sógra, aki pálinkamester is egyben. Tehát teljes egészében egy családi vállalkozásként működünk.

Amálka pálinkamajor
Vilyipuszta

Bérfőzdénk egy 500 literes kisüsti lepárló rendszerrel rendelkezik, célünk, hogy ügyfeleink cefréjéből a lehető legjobb minőségű pálinkát állítsuk elé.

Jogszabályi előírások

Ki főzethet pálinkát?
Szolgáltatás árának megfizetése
Adómentes főzethető mennyiség
Pálinka felhasználása

Kizárólag az a 18. életévét betöltött természetes személy főzethet pálinkát, aki a saját maga vagy háztartásának valamely tagja birtokában lévő gyümölcstermő területről származó alapanyagot főzeti ki, és a gyümölcscefre lepárlását megelőzően a szükséges nyilatkozatokat megtette. Természetes személy, aki nem rendelkezik gyümölcstermő területtel, a vásárolt alapanyagot nem főzetheti le bérfőzést végző szeszfőzdében.

A bérfőzető köteles megfizetni a megrendelt szolgáltatás árát (azaz a bérfőzés díját), és az állam által kiszabott bérfőzési szeszadót.

2021. 01. 01-től a bérfőzetéssel szeszfőzdében előállított pálinka után a bérfőzetőnek évente 50 liter mennyiségig nem kell adót fizetnie, az 50 litert meghaladó vagy a nem adóraktárnak értékesítésre szánt mennyiségre az adó hektoliterenként 333 385 forint. Az 50 literes mennyiség alatt 43 hektoliterfok alkoholterméket kell érteni, amely például 86 liter 50 térfogatszázalék alkoholtartalmú párlatnak feleltethető meg.

Mivel a bérfőzetett pálinkát kizárólag a bérfőzető használhatja fel, az közvetlen fogyasztásra nem értékesíthető és nem ajándékozható el. A lefőzetett pálinka kivételes esetben az alkoholtermék-adóraktár részére értékesíthető, a párlat származási igazolványának egyidejű átadásával. Ha a párlat értékesítése kistermelőként történik, akkor a bérfőzető köteles az eladott mennyiség után a teljes adómértéket megfizetni, és a palackot pálinkazárjeggyel ellátni.

Miért mi?

Szakértelem

minőséG

Tisztaság

Kifőzött pálinka

Lefőzött liter pálinka